Adana Diş Hekimi | Dr. Emel Umur

Çalışma Saatleri : Pazartesinden Cumartesiye - 08:00 - 18:00
  İletişim : 0322 204 0020

adana-dis-beyazlatma

Gülümsemenizi Diş Kaplamaları ile Aydınlatın

Çok azımız, tamamen düz, gleemil beyaz dişlerle doğal bir film yıldızı gülümsemeye sahip olacak kadar şanslı. İyi dişler ile başlasak bile, yıllar, lekelenme, yongalama ve diğer hasarlar ile zarar görebilir. Daha iyi bir gülümseme istiyorsanız, adana diş beyazlatma ürünlerini veya dişlere kron uygulamak için diş tedavisi kullanma seçeneğiniz vardır.

Neyse ki, Hollywood’un gülümsemesini daha kolay, daha ucuz ve acısız bir şekilde yaşıyor ve bu da diş kaplamaları kullanıyor.

Diş Kaplamaları Nedir?

Özetle, veneerler dişlerinize yanlış tırnakların parmaklarınıza ne kadar yakın olduklarını, sadece daha dayanıklı ve daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Porselen, seramik veya kompozit bir madde olan ince şeritler olup, mevcut dişlerinize göre dikkatlice kesilir ve şekillendirilir ve daha sonra diş minesine kalıcı olarak yapıştırılır.

Kaplamalar, mevcut diş renginizle eşleşebilir, böylece tek bir diş üzerinde hasarı onarmak için kullanılırlarsa ya da ağzınızın tamamını tedavi ediyorsanız, diş beyazlatmanın etkisini vermek için daha açık bir renk olabilirler.

Ne için kullanılır? Gülümseme

Ağartma maddeleri kullanılmadan dişlerin beyazlatılmasının etkili bir yolu olmasının yanı sıra, yontma, yıpranma ve günlük yıpranma ve yıpranma yoluyla meydana gelen diğer küçük hasarları örtmek için kaplamalar kullanılabilir. Ayrıca dişler arasındaki boşlukların çok ağır olmadığı ve geleneksel ortodontik tedavinin pahalı, uzun ve muhtemelen üstte olacağı küçük boşlukları ve çarpıklığı da kapsayabilir.

Nasıl Takılır?

Diş kaplamalarının takılması genellikle dişhekimliği ofisine iki kez gitmektedir. Birincisi, dişlerinizin detaylı bir kalıbı alınmakta olup, bu da kaplama üreticilerinin yapımına temel olarak kullanılacak kaplama üreticisine gönderilmektedir. İki hafta sonra, bitmiş kaplamalar, diş hekimine ikinci bir ziyaret sırasında takıldı.

Küçük diş hasarlarını kapatmak isteyip istemediğinizi veya diş beyazlatmanın güvenli ve etkili bir yöntemini istiyorsanız, diş kaplamaları hayal ettiğiniz gülüşü elde etmenin ucuz ve hızlı bir yoludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir