Adana Diş Hekimi | Dr. Emel Umur

Çalışma Saatleri : Pazartesinden Cumartesiye - 08:00 - 18:00
  İletişim : 0322 204 0020

adana disci

Hızlandırılmış Ortodonti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Geleneksel diş telleri güzel bir gülümsemeye sahip olmanın harika bir yoludur, ancak zamanın kaç kat daha fazla olacağıdır. Neyse ki, hızlandırılmış ortodonti seçeneği var. Hızlandırılmış ortodonti, düz dişlere sahip olmak için 2-4 yıl beklemek istemeyen herkes için kullanılabilir. Hastaların çoğunluğu 3-5 ay içinde düz dişlere sahiptir, ancak ağır vakalar için sekiz aya kadar sürebilir.

Hızlandırılmış Ortodonti Çeşitleri

Hızlandırılmış ortodonti söz konusu olduğunda, çeşitli farklı türlerin olduğunu göreceksiniz. En iyi seçeneğiniz, ortodontistinize ofislerinde neler sunduklarını ve önerilerini bireysel durumunuza dayanarak sormaktır. Bazı hızlandırılmış ortodonti türleri arasında Invisalign, Altı Aylık Smiles ve seramik adana diş telleri ve dil diş telleri gibi farklı tipte diş telleri bulunur.

İşlemi hızlandırmak için ortodontist önce dişlere biraz iş yapabilir. Bu, dişlerin bir kısmının zayıflatılması veya doldurulması, dişlerin çıkarılması veya diş etlerine ve çene kemiğine işlerin yapılmasını içerebilir.

Hızlandırılmış Ortodonti Almanın Nedenleri

Düz dişlerinizi daha az sürede almanızın yanı sıra, hızlandırılmış ortodontiğin birkaç farklı avantajı vardır. Dikkate alınması gereken diğer bir şey, ortodontik tedavinin ne kadar hızlı yapıldığının, genel ağız sağlığınız üzerindeki etkisinin azalmasıdır. Farklı tipte diş telleri takarken dişlerinizi ve diş etlerinizi çürümekten arındırmak daha zordur. Onları yarıya kadar takarsanız, normal oral rutininize geri dönebilir ve diş çürümesinden kaçınabilir. Dişleriniz düz olduğunda ve diş telleri çıkarıldığında, dişlerinizi yanlış hizalandıklarında daha iyi temizleyebileceğinizi de göreceksiniz.

Akılda Tutmak için Dezavantajları

Ortodontik tedaviye daha kısa sürede sahip olmak güzel olsa da dezavantajları anlamak önemlidir. Hızlandırılmış ortodonti ile, muhtemelen daha fazla ödeyecek. Invisalign ve Six Month Smiles gibi bu tedavilerin çoğu, uzun vadede geleneksel parantezlerden daha pahalıya mal oluyor. Düzenli metal parantezler ile gittiyseniz, başka ihtiyaç duymayacağınız bazı sözlü prosedürlere de ihtiyacınız olabilir.

Bu tip ortodontik tedavi ile her zaman istediğin gülüşün, standart parantezlerin yarısından azında olmasını sağlayabilirsiniz. Ortodonterinizle mevcut farklı tipte diş telleri hakkında konuşun ve hızlandırılmış ortodonti sizin için bir seçenek olup olmadığını öğrenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir