Diş Hekimi | Dr. Emel Umur

Çalışma Saatleri : Pazartesinden Cumartesiye - 08:00 - 18:00
  İletişim : 0322 204 0020

diş sızlaması

Soğuk Hava, Dişlerinizine Zarar Verebilir Mi?

Evet, soğuk hava dişlerinizi incitebilir. Aşırı sıcağa ve soğuğa tepki olarak dişleriniz genişler ve daralır. Zamanla bu, dişlerinizde çatlaklara yol açarak, emaye altındaki hassas mikroskobik tüpleri açığa çıkarır. Bu, boşluklar, diş eti hastalığı ve diğer kötü ağız alışkanlıkları nedeniyle hissettiğiniz diş ağrısıdır. bu gibi durumlarda adana diş hekimi ararsınız ve sorunlarınızı en iyi şekilde çözülmesini istersiniz.

Emaye altındaki bu tabaka dentin olarak adlandırılır. Bu katmanın üst kısmını örten emaye ve alt kısmı kaplayan diş etleri ile dişinizin “çekirdeği” dir. Ne yazık ki, dentin sinir lifleri ile kaplıdır. Bu nedenle, emaye veya diş etlerinizle, periodontal hastalık gibi herhangi bir problem sizi soğuk hava ağrısına karşı savunmasız bırakabilir.

Hava hassasiyetiniz, dişlerinize ne kadar iyi baktığınıza bakılmaksızın gerçekleşebilir, ancak iyi bir ağız hijyeni yapmıyorsanız ve aşırı sıcaklık dalgalanmaları olan bir alanda yaşıyorsanız daha büyük risk altındasınız demektir. Hassasiyeti en aza indirmek için, hassas dişler için genel nedenleri ve soğuk hava nedeniyle ağrı hissettiğinizde ne yapmanız gerektiğini öğrenmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir